Kam sa podela (úcta k inštitúciam)

Autor: Tomas Tahotny | 11.5.2015 o 9:48 | Karma článku: 3,19 | Prečítané:  320x

Alebo sme už zabudli čo sa sluší a patrí pri udalostiach, ktoré vyžadujú dress code a aby človek vyzeral tak ako si to daná situácia alebo udalosť vyžaduje?

Nedávno som absolvoval príjmací pohovor na právnickú fakultu jednej nemenovanej školy.Keďže som zo školy dlho preč tak som sa tamných študentov resp kamarátov čo tam študujú popýtal čo si vlastne obliecť. Vlastne už v prípravnom kurze bolo na nás apelované aby sme si na vzhľade dali záležať. Čiže jedným slovom treba prísť oblečený formálne. Sám som na túto procedúru minul dosť peňazí, jednoducho som si dal na tom záležať. Či už výberom obleku alebo kravaty a pod.

Nakoniec nastal deň D a ocitol som sa v aule alebo ako túto miestnosť nazvať kde sme ako adepti na štúdium práva čakali.A v tom prišlo moje nenazvyme to zdesenie skôr prekvapenie. Pozerám, preboha veď som tu asi jediný v poriadnom obleku ako sa sluší a patrí na správneho adepta štúdia takéhoto druhu.Pozerám okolo seba, mladí absolventi v rifliach a priam v teniskách. Sem tam sako alebo zle padnúci oblek po dedovi. Priam nechutným prekvapením bol pre mňa adept v rifliach, špinavých teniskách a mikine, neoholený a zarastený.Možno si poviete, že dôležitejšie sú vedomosti, ale určite by si každý z Vás povedal, že toto majú byť budúci právnici?Sudcovia? Prokurátori? A presne túto otázku som si položil aj ja.A mrzelo ma to o to viac, že skúšajúca komisia bola “nahodená“ tak ako sa patrí na ľudí s takýmto vzdelaním resp postavením. Kam sa podela pomyselná vážnosť k takýmto inštitúciam kladiem si otázku. Neviem ako Vy, ale ja by som si určite takéhoto "dogabaného právnika“ nenajal.

 

Záverom by som dodal, že aj napriek formálnemu faux pas sa tam našlo pár jedincov, ktorý si dali ako tak záležať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Rukojemnícka dráma na juhu Francúzska má dve obete

Muž sa hlási k teroristom z IS.

DOMOV

Minister Drucker musí riešiť aj Kaliňákových známych

Ako ministra zdravotníctva ho kritizovali za časté zmeny.


Už ste čítali?