Represia Land

Autor: Tomas Tahotny | 18.5.2015 o 12:17 | Karma článku: 3,37 | Prečítané:  316x

To, že sme krajina kde je prvoradé uložiť pokutu nemusím hovoriť nikomu, ale to čo som zažil s našim policajným zborom a jeho prislúšníkmi no...posúďte sami  

Incheba, výstava Coneco a parkoviská praskajúce vo švíkoch. Autá stáli aj tam kde nemali, ale vzhľadom na situáciu to nikto nejak neriešil. Potreboval som sa na chvíľu odstaviť niekde pri auparku lebo som čakal na kamaráta tak som obehol aupark a zašiel z prednej strany ku skleneným tabuliam kde je akože vyhradené pre súkromníkov resp. privilegovaných.

Na okraji týchto miest je asi 7 miest vyhradených pre ZŤP. Ani vo sne by ma nenapadlo postaviť sa na také miesto a odcudzujem také konanie. Všetky miesta pre ZŤP boli obsadené ale na dvoch vznikla vplyvom malých áut medzera tak som sa tam ako sa hovorí šupol asi na dve minúty polkou auta a čakal v aute na kamaráta. Podotýkam nikomu som nezavadzal ani nikoho neobmedzoval. Keď v tom ma zablokovala jednotka PMJ a za hlasného kriku ma začala riešiť. Páni mi nadávali či som si vedomý kde stojím a chceli mi za každú cenu uložiť pokutu 150e a po mojich odmietavých intenciách zľavili na 60e, ktoré som taktiež odmietol zaplatiť pretože som nikomu nič neblokoval. No nič. Policajti naďalej trvali na pokute tak po vyhrážkach ako ma dajú na správne konanie kde zaplatím oveľa viac aj spísali zápisnicu, ktorú spisovali dlhých 20 minút. Očividne sa vyžívali v tom ako ma zdržujú a znepríjemňujú mi život svojou dôležitosťou. Do zápisnice som sa náležite vyjadril a rozlúčili sme sa s tým, že mám čakať predvolanie.

Asi po mesiaci a pol mi prišlo avizované predvolanie pred správny orgán ako som čakal. Už pri prvých slovách mi bolo jasné, že akákoľvek obhajoba bude zbytočná a mojej vine resp nevine je dávno rozhodnuté. Samozrejme ako prvé mi bolo hrozené zákazom činnosti a počas “pojednávania“ mi boli na oči vyhadzované pristupky spred desiatich rokov. Trochu divné.

Aj keď musím uznať, že pán policajt bol veľmi milý bolo mi dané jasne na vedomie, že pokutu mi musí dať a moja intervencia je viac menej zbytočná. Čiže akonáhle ste riešení správnym orgánom, pokute alebo zákazu činnosti sa jednoducho nevyhnete. Dokonca to neuhráte ani na 60eurovú pokutu pretože v správnom konaní je minimum 100eur plus 16 eur trovy konania. Dokonca mi bolo hrozené zákazom činnosti aj keď z fotky bolo jasné že nikomu nebránim v státí na vyhradenom mieste. Proste pokuta za každú cenu a akékoľvek argumenty boli zbytočné.

Jediná rada, ktorá mi bola daná bola tá, ak nieste s konaním polície spokojný je potrebné okamžite na mieste volať inšpekciu..

Nuž práve táto udalosť ma už definitívne utvrdila v tom, že toto je krajina represie a nikde Vám nepomôže žiadna obhajoba ani nič podobné. Názor si urobte sami.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?