Zbraň pre každého? Ja hovorím áno, ale..

Autor: Tomas Tahotny | 3.12.2015 o 8:38 | (upravené 3.12.2015 o 10:18) Karma článku: 4,42 | Prečítané:  358x

Aktuálna téma migračnej krízy v každom v nás vyvolala obavy a následnú otázku ozbrojovania a jeho obmedzenia čo sa týka súkromného vlastníctva zbraní.

Preto by som ako držiteľ zbrojného preukazu a už nie moc aktívny strelec prispel svojou myšlienkou čo do držania zbrane na vlastnú obranu. 

Všetci dobre vieme aké sú podmienky získania zbrojného preukazu. Či už skupiny A alebo B. Skupina A Vás oprávňuje nosiť zbraň pri sebe avšak na skrytom mieste. Skupina B je na držanie zbrane. Väčsina držiteľov ju má doma v skrinke alebo trezore. Jej použitie je však veľmi sporné a často krát sa rozchádza z ústavou, ktorá nám síce hovorí, že každý má právo brániť sa so zbraňou avšak každý vie ako je to v skutočnosti. 

Ja osobne so zbraňou pre každého súhlasím, ale za určitých podmienok. Ako človek, ktorý sa pravidelne zúčastňoval tréningov na strelnici môžem konštatovať, že veľa držiteľov so zbraňami (bavme sa o krátkych guľových tzv. pištoľ ) nevie zaobchádzať. A druhá skupina na strelnicu nechodí vôbec a vtedy sa nám natíska otázka či je taký človek spôsobilý držať zbraň. Podľa zákona (ak splnil náležitosti k držbe), áno avšak podľa morálky si myslím, že nie. Zákon ho síce oprávňuje držať zbraň a prípadne ju aj použiť, ale v tomto prípade môže spôsobiť viac škody ako úžitku. 

Preto by bolo veľmi prínosné a osožné keby sa konali pravidelné a povinné tréningy resp. výcviky pre každého vlastníka zbrane. Je veľa bývalých príslušníkov špeciálnych jednotiek, ale aj inštruktorov, ktorý by sa tejto úlohy s radosťou zhostili. Ja osobne by som to prísne štatom kontroloval, viedol evidenciu a pristúpil by som k pravidelným intervalom takéhoto tréningu a ak by sa niekto nezúčastnil nasledovalo by odobratie zbrojného preukazu a zbraní. Proste strelecké kurzy by boli pre držiteľov povinné, pretože ak má niekto ako taký výcvik dá sa predpokladať aj profesionálnešie použitie zbrane. Inštruktorov by si najal a zaplatil štát, či už z radov polície, armády alebo súkromného sektora. A takto trénovaný človek by bol aj náležite povedzme chránený zákonom, ale použitie zbrane by bolo presne vymedzené. Napríklad pri použití ochrany vlastného majetku resp. domu by bola zaručená absolútna imunita strelca (držiteľa) pretože dom je miestom vlastného teritória a malo by byť cudzou osobou nedoktnuteľné. 

Na druhej strane si myslím, že k takémuto progresu nikdy nepríde, pretože zo strany štátu je snaha držbu zbraní skôr obmedzovať ak nie zakázať.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?