Pezinok a stagnujúci nočný život

Autor: Tomas Tahotny | 23.4.2017 o 9:13 | (upravené 23.4.2017 o 11:57) Karma článku: 10,49 | Prečítané:  7309x

Je sobota desať hodín večer a rád by som si vyšiel s priateľmi von. Dvihnem tel, obvoláme sa, ale zisťujeme, že v Pezinku nie je možné ísť si sadnúť vlastne nikam okrem jedného tzv. protekčného podniku. Pezinčania vedia.

Žijem v Pezinku v podstate celý život a v poslednej dobe som začal badať, že Pezinok stagnuje a nerozvíja sa. Večer sa tu nedá prakticky nikam ísť. Preto, lebo všetko sa zatvára o 22:00. Aby náhodou ruch nočného života centra mesta nerušil naše panstvo, ktoré má byty v centre. A tu je svár problému. Každé európske mesto žije v podstate aj z nočného života pretože turisti alebo návštevníci chcú isť von aj večer. V tom Pezinok ťažko zaspal a väčšina domácich preto ide radšej do Bratislavy alebo už aj do priľahlej Modry, ktorá začala byť night life friendly. Samozrejme toto má za následok aj to, že mestské kaviarne prežívajú a neskôr krachujú. Bežná fráza medzi ľuďmi z Pezinka keď chcú ísť von je, že poďme do Blavy tu nás aj tak o desiatej vyženú z podniku. Čiže sa nám tu neoplatí ísť von.

Môj názor je, že nočný život k mestu patrí a ten kto býva v centre niečo také musí strpieť. Veď keď niekto ide bývať do centra musí rátať s tým, že tam je ruch ako cez deň  tak aj večer. Pre mestské panstvo, ja osobe tiež bývam v centre a som za nočný život. Pre mesto by bolo prospešné keby miestne kaviarne a ostatné podniky v centre boli otvorené aspoň do jednej hodiny rannej. Pretože miestni by radšej ostali v Pezinku a neboli by nútení odchádzať do iných miest. Takto Pezinok iba zahníva a vyháňa ľudí preč a tí nosia peniaze za hranice mesta. Je to ako keď by všetci chceli lietať na dovolenky, ale nikto nechce bývať pri letisku alebo všetci  chceli žúrovať v meste, ale nikto tam nechce byť rušený.

Ďalej mestská polícia. Aj vy máte dojem, že z mestskej polície sa stala organizácia na vyberanie pokút za zlé parkovanie a v neposlednom rade sa z nej stal strážca dodržovania prevádzkovej doby nočných podnikov aby naše a ich panstvo nebolo náhodou v noci rušené? Či na stráženie mesta v noci už mestská polícia nie je kompetentná? Myslím, že  v Pezinku býva dosť slušných ľudí, ktorý sa vedia zabaviť slušne aj bez dohľadu polície. 

Ostatne nejde mi do hlavy ani výklad nariadenia čo do prevádzkovej doby podnikov, ktoré hovorí, že podniky, ktoré sú v bezprostrednej blízkosti bytových domov sú otvorené iba do 22:00. Toto je taký paradox pretože jeden protekčný podnik je v Pezinku otvorený prakticky do rána, ale podniky, ktoré sú prakticky za stenou tie musia byť o desiatej zatvorené. Zaujímavé že? Oba podniky sú v tesnej vzájomnej blízkosti, ale platia pre ne rozdielne pravidlá.

Takže milý Pán primátor a poslanci mesta Pezinok zamyslite sa nad týmto problémom pretože mňa osobne trápi to, že keď idem večer cez mesto tak je totálne vymreté a ako celok pôsobí fádne až depresívne. Či vy toto nevidíte resp. nechcete vidieť? Alebo Vás ako obyvateľov netrápi, že ľudia stratili chuť chodiť v meste von?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?