Nájdime pre Pezinok charizmatickú osobnosť

Autor: Tomas Tahotny | 18.6.2017 o 12:26 | (upravené 18.6.2017 o 13:41) Karma článku: 3,64 | Prečítané:  892x

V Pezinku sa nič nové nevymyslelo a takto to ide ďalej už dlhú dobu. Je to zrejme spôsobené tým, že ešte nie je pred voľbami tak nie je potrebné pôsobiť na voličov. 

Zvoleným zástupcom trvá volebné obdobie 4 roky čo vo svojej podstate  znamená, že pre ľudí majú  pracovať 4 roky. (Ne)činnosť zástupcov mesta však, ale nasvedčuje iba tomu, že naši zástupcovia nepracujú, a že (v lepšom prípade) možno hovoriť o stagnácii.

Prečo je to ale tak? Odpoveď na túto otázku je vlastne veľmi jednoduchá.  Aby sme však neboli len ako takí večne kritizujúci a nespokojní  krikľúni musíme určiť aj príčinu.

Tou príčinou je, že vedenie mesta resp. jeho zastupiteľstvo je jednoducho vyhorené. Už dlho sa  tam drží jedna a tá istá garnitúra a ľudia ako keby ani nemali  záujem o zmenu. Starému osadenstvu chýbajú nové nápady a ochota meniť staré veci k lepšiemu či už len z dôvodu akejsi zotrvačnosti ich pôsobenia, či z dôvodu nezáujmu riešiť veci, alebo z dôvodu pristupovať k veciam novým, inovatívnym spôsobom. Pezinok nutne potrebuje nových ľudí, ktorí sa nebudú báť robiť nové veci a to aj za hranice centra. Ozaj, aj vám sa zdá, že mesto sa končí za hranicou centra a vydláždených chodníkov a ďalej ako keby našich pánov územie Pezinka ani nezaujímalo? Ale aby sme boli trochu konkrétnejší, tak tu je jeden návrh na možné zlepšenie.

 

S pribúdajúcimi autami hustne premávka  a tým aj preťaženie cestných komunikácií. Nedávno boli v Pezinku keramické trhy a to čo sa dialo v piatok zažil každý čo sedel v aute na ceste z práce. Nemohol som si nevšimnúť, že stánkárov bolo  už pomenej ako po ostatné roky a ulice neboli také vyťažené. Napriek tomuto bolo však uzavreté celé mesto, konkrétne ulice v centre.

A práve tu vidím priestor pre nový nápad. Keramické trhy majú nádych akéhosi „rozprávkova“. Nemyslíte si, že  by bolo krásne keby sa keramické trhy preniesli z mesta do parku a stánky by lemovali chodníky  v parku? V parku by trhy mohli trvať aj časovo dlhšie, napríklad do neskorej noci. Nebolo by to krásne keby boli trhy v parku večer osvetlené a celé miesto by dýchalo jedinečnou a podmanivou atmosférou? Keramické trhy by ľudí preniesli na miesto dýchajúce krásnou rozprávkovou kulisou. Ľudia by sa na keramických trhoch cítili ako keby sa aspoň na chvíľu zastavil čas. Voľne by posedávali na okolitej tráve a nemuseli by „kolečkovať“ po meste na horúcom slnku. Celá akcia by pôsobila ako piknik a hlavne rodinám by bolo učinené za dosť nakoľko deti by boli v uzavretom priestore a nemuseli by sa tak strachovať o ich bezpečnosť.  Všade samé lampióny a magická atmosféra. Priľahlý zámok by atmosféru ešte umocňoval. Veď to je predsa účelom takejto akcie. Gastro časť by mohla byť v predparku resp. pri vstupnej bráne, aby to pri remeselníkoch nepôsobilo rušivo. Aj takýmto spôsobom by sa dalo mesto odbremeniť od už aj tak prekérnej dopravnej situácii a peknú akciu presunúť na zaujímavejšie miesto,  ktoré by podčiarkovalo atmosféru keramických trhov.  Park má veľký potenciál tak prečo ho ne nevyužiť aj takýmto spôsobom?

 

Na záver by som dodal, že nie som kandidát  na komunálneho politika. Som len obyvateľ Pezinka, ktorý začal chodiť s otvorenými očami a všíma si a hlavne vníma  problémy nášho mesta a vidí priestor pre zlepšenie. Mestu chýba nová krv. Preto by sa obyvatelia mali viac zaujímať o dianie v našej komunálnej politike. Veď je to predsa naša kvalita života  v našom meste.

Preto  sa nebojte pýtať a keď poznáte šikovných ľudí s nápadmi tak im dodajte odvahu, aby ich povedali nahlas a vystúpili s nimi či už verejne alebo formou článku, a aby sa  nebáli  ísť aj na rokovanie mestského zastupiteľstva. Keď máte potenciál nebojte sa ani kandidatúry. Ľudia s dobrými nápadmi budú obyvateľmi určite  podporení. Preto nájdime charizmatickú osobnosť, ktorá prinesie  do života v Pezinku nový vietor a bude ochotnejšia meniť veci k lepšiemu.

Preto zastavujme sa, spoznávajme a diskutujme spolu o problémoch Pezinka. Je ich dosť. Lebo vo vedení mesta musia pôsobiť ľudia, ktorí si budú vedomí na čo sú tam a čo je ich hlavnou úlohou. Ľudia, ktorí budú vedieť, že majú hájiť záujmy obyvateľov a nie to čo sa páči im. Je prirodzené, že keď niekto  dlho vykonáva svoju funkciu tak sa pôsobenie v tejto funkcii stáva kontraproduktívnym, pretože nie je ochota napredovať. Funkčné obdobie sa začne zmietať v agónii a iba hibernuje.  Človek sa jednoducho stane nápadovo a profesne vyhoreným. Práve toto sa deje aktuálne s naším mestom pretože ho vedú práve taký ľudia. A preto nebojme sa zmeny. Oslovme ľudí, o ktorých si myslíme, že by práve oni boli tými na správnom mieste a podporme zmenu k lepšiemu.   

 

PS:

Predošlý článok o vozičkároch  mal úspech,  pretože kompetentní sa rozhýbali a v meste pribudli resp. sa prekreslili čiary na parkovanie  a u vozičkárov to spôsobilo nadšenie keďže sa im zväčšili parkovacie státia a majú viac miesta na manipuláciu so svojimi povozmi a zdravotníckymi pomôckami.

Viem, je to len smietka, ale aj to je krok k zlepšeniu kvality života.  

Pretože  „my sme Pezinok“.  

 

Bekimovi ďakujem za zdieľanie na sociálnych sieťach  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?