Parkovací chaos v Pezinku

Autor: Tomas Tahotny | 9.7.2017 o 14:09 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  1134x

V dnešnej dobe má automobil prakticky každý člen rodiny. Post komunistická architektúra s takýmto progresom nerátala a tak problém s parkovaním cíti každý. A obyvatelia Pezinských sídlisk zvlášť.  

Opäť som si dovolil posedieť s priateľmi a ako správny občan prejsť sa s otvorenými očami aj  mimo centrum, pretože Pezinok nie je iba centrum mesta kde môžete stretnúť hlavne nášho primátora. Ale podľa Vás, bol sa primátor alebo poslanci mesta prejsť aj mimo centra mesta? Podľa mňa nie, pretože by si ihneď všimli ten chaos v okolí bytových domov. Kultúra parkovania je na bode mrazu a tu prichádza ďalší návrh na zlepšenie kvality nášho spolunažívania.

Každý si všimol, že autá v okolí bytoviek parkujú hlava nehlava a nesymetrickosť zaparkovaných aut spôsobuje to, že tam kde by sa zmestilo napríklad 10 áut je ich zaparkovaných 7. Tento jav spôsobuje to, že parkovacia plocha pred bytovkou nemá štruktúru. Pozrite si centrum. Všade krásne namaľované čiary a každý zaparkuje tak ako má. Ale samozrejme páni poslanci oficiálnu návštevu nebudú vodiť po sídlisku sever alebo juh. Preto podľa nich stačí ak bude parkovacia kultúra v poriadku iba v centre mesta. Ale páni poslanci, Pezinčania žijú aj mimo centrum a chcú kultúrne zaparkovať a nie sa večer voziť po celom sídlisku a hľadať miesto kvôli pár pohodlným ľuďom, ktorý si svoje auto odstavili svojvoľne. Stačí, že jeden odstaví auto nakrivo lebo si pre niečo vybehne. Ale ďalší už parkujú podľa neho. 

A tu  prichádza  konkrétny návrh. Je problém pred každé sídlisko namaľovať čiary, ktoré budú určovať parkovacie miesto pre  každé vozidlo? Mám za to, že vďaka namaľovaným čiaram budú sídliská pôsobiť krajšie a určite sa na parkovisko zmestí viac áut. Pre ilustráciu a predstavenie si ako to na týchto sídliskách vyzerá prikladám fotografie zo sídliska Sever.  Úsudok ako by to vyzeralo keby boli na tých miestach namaľované čiary si vytvorte sami. Myslím, že by všetci obyvatelia boli spokojní, pretože ako som si všimol tento problém sa netýka iba sídliska Sever, ale aj ostatných sídlisk ako Juh a Muškát.

Preto pán primátor a páni poslanci, prejdite sa aj mimo centrum a neskrášľujte si iba centrum, ale  zaujímajte sa aj o iné územia  mesta. A prečo?

Pretože „som Pezinčan“ 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?