Petícia za „nočný život“ v Pezinku

Autor: Tomas Tahotny | 21.1.2018 o 15:21 | (upravené 21.1.2018 o 15:48) Karma článku: 3,00 | Prečítané:  1174x

Ako dopadlo hlasovanie za vybavenie petície ohľadom oživenia nočného života v Pezinku? Pre tých, ktorí dianie v správe mesta Pezinok nesledujú prinášam krátky exkurz do danej problematiky. 

Ako iste mnohí viete v Pezinku je dlhodobý problém s tzv. neexistujúcim nočným životom a krátkych otváracích hodín, či už kaviarní alebo iných „nočných“ podnikov. Na margo toho som napísal článok, ktorý sa tejto problematike venoval, pretože ako obyčajný obyvateľ mesta Pezinok sa snažím či už všímať si dianie v meste alebo problémy, ktoré by sa  dali vyriešiť poprípade zlepšiť.  

Možno ste si všimli, ale mne neznáma partia mladých ľudí na konci leta zorganizovala protestnú akciu pred mestskou radnicou, ktorá sa  taktiež zaoberala nočným životom. Prišlo to práve v čase keď internetom koloval článok o nočnom živote v Pezinku. Možno, že mládež sa inšpirovala mojim článkom a v podstate by ma to aj tešilo, pretože je dôležité, že práve mládež to motivovalo k tomu aby sa začala zaujímať o to, čo sa v ich meste deje resp. nedeje!!

Avšak súčasťou tejto akcie bola aj petícia, v ktorej sa jednalo práve o požiadavku predĺžiť  otváracie hodiny podnikov aby sa nočný život v Pezinku oživil. Podľa zákona o petíciach sa ňou mesto resp. zastupiteľstvo muselo zaoberať a hlasovať o jej obsahu. A tu prichádzame k meritu veci. Viete koľkí poslanci podporili návrh, ktorý táto petícia obsahovala? Z prítomných ani jeden. Niektorí sa zdržali iní  zase nehlasovali. To sa dá považovať za totálny alibizmus. Zaujímalo by ma koľkí z tých poslancov bývajú práve  v meste, keď  to považujú za problém aby boli kaviarne ( tých je v Pezinku najviac ) otvorené o niečo dlhšie. A kam vlastne tí poslanci chodia večer ak vôbec. Za koho vlastne títo ľudia hlasovali? Záleží im vôbec na rozvoji mesta alebo to tu totálne zakape !?

Alebo je to tým, že vedenie mesta  je jednoducho prestarnuté a mladí, zabávajúci sa ľudia (naša budúcnosť) im jednoducho vadia. Preto by sa práve na  mladých ľudí malo apelovať a nebojte sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách pokúsiť sa aj kandidovať, či už na poslanca mestského zastupiteľstva, ale aj primátora. A hlavne zaujímať sa viac o dianie v správe mesta a konanie poslancov mestského zastupiteľstva, pretože je to skupina ľudí, ktorá by sa mala zaujímať práve o potreby obyvateľov Pezinka a nie vlastné blaho. Preto máme za to, že mladých a zmeny chtivých ľudí je treba aj v tomto meste. K zmene jednoducho musí už prísť. V zastúpení  mesta musí byť nová krv s novými nápadmi a nie dinosaury, ktorí sa tam držia už desaťročia a v podstate iba spočívajú.

Preto som sa rozhodol, že aspoň takouto formou Vám obyvateľom Pezinka budeme prinášať informácie o tom čo sa v Pezinku deje a akým spôsobom sa v meste o čom rozhoduje, pretože mesto sme my a nie tých pár poslancov, ktorým sme dali mandát práve my.

Kto má akékoľvek pripomienky alebo niečo zaujímavém či už na zlepšenie alebo má zaujímavý nápad, bez problémov nás kontaktujte. Určite sa tým budeme zaoberať a mesto sa o tom minimálne dozvie formou takéhoto článku.  Pezinok pre všetkých bez ohľadu na vek, pohlavie, povolanie, vzdelanie a sociálne postavenie.  

Pre všetkých, ktorí by radi vedeli ako dopadlo hlasovanie a o čom bola petícia pridávam link

http://www.pezinok.sk/?yggid=207&id=8138

My sme Pezinok

mysmepezinok@gmail.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?